Optimizat Firefox & Chrome

SCOALA GENERALA SEITIN
Tinerete si Jurnalism - Concurs International de Revista Scolara

Concursul international de reviste scolare
"Tinerete si Jurnalism"

editia VI 2016 - si online

Perioada inscriere: 25 aprilie 2016 - 22 mai 2016
Perioada vot pe facebook: 23 mai 2016 - 31 mai 2016
Perioada AUTOVOT: dd mm yyyy orele 07:07:07 - dd mm yyyy orele 21:21:21

vot facebook STOP VOT

Rasfoiti printre urmatoarele pagini:

Editiile concursului:

Reviste:

Parteneri:

• La editia a 6-a din 2016 ( 76 intrari)
  • La editia a 5-a din 2015 ( 78 intrari)
  • La editia a 4-a din 2014 ( 45 intrari)
  • La editia a 3-a din 2013 ( 26 intrari)
  • La editia a 2-a din 2010 ( 21 intrari)
  • La editia a 1-a din 2009 ( 14 intrari)

• ISJ Arad
    CCD Arad
    BJ Arad
    AGIRo

• Cui se adreseaza concursul?

Concursul se adreseaza tuturor elevilor si cadrelor didactice din scolile cu predare in limba romana din tara si strainatate care au realizat o revista scolara. Prin revista scolara se intelege o publicatie care sa aibe o anume regularitate, o echipa redactionala, sa fie conceputa de catre elevi si sa se adreseze elevilor. Revista poate fi a scolii, a unei clase, a unui proiect, a unei anumite catedre. De obicei nu prea exista limitari. Conform regulamentului concursul este impartit in 2 categorii: PRINT (format clasic pe hartie) si ELECTRONIC (format online) fiecare cu cate 3 sectiuni: primar si prescolar; gimnaziu; liceu, revista electonica, blog-site-aplicatie, alceva.
    • Daca nu am o revista in format clasic (print) ma pot inscrie?

Concursul fiind in acesta editie atat in format clasic cat si in mediul online nu este necesar sa aveti printata revista. Primiti totusi un bonus de 5 puncte daca o trimitei printata pentru a organiza o expozitie in cadrul Bibliotecii Judetene ARAD.
    • Cine poate face inscrierea?

Inscrierea o face un adult, de preferabil coordonatorul revistei. Acest coordonator trebuie sa ne puna la dispozitie o modalitate de comunicare cu dansul (email, retea socializare, telefon, etc.) si este preferabil sa aibe acordul conducerii scolii unde lucreaza de a ne furniza date despre scoala lor.
    • Care este modalitatea de inscriere?

Inscrierea se poate face doar prin formularul online de inscriere de pe site-ul concursului. Acest formular va fi disponibil doar in perioada de inscriere.
    • Este necesar sa trimit fisa de inscriere prin posta sau email?

Inscrierea se poate face doar prin formularul online de inscriere de pe site-ul concursului. Prin posta clasica se trimite eventual revista printata.
    • Ce fac daca nu pot descarca contractul de parteneriat?

E suficient sa trimite-ti un email la adresa scoala.seitin@gmail.com (dupa ce ati trecut datele in formularul de inscriere online)
    • Daca am participat si anul trecut mai este necesar sa trimit contractul de parteneriat?

Nu.

Detalii despre aceasta editie gasiti in regulamentul concursului.
    Participantii si castigatorii:

• La editia a 6-a din 2016 ( 76 intrari)
  • La editia a 5-a din 2015 ( 78 intrari)
  • La editia a 4-a din 2014 ( 45 intrari)
  • La editia a 3-a din 2013 ( 26 intrari)
  • La editia a 2-a din 2010 ( 21 intrari)
  • La editia a 1-a din 2009 ( 14 intrari)

• Sunteti bineveniti cu sugestii si reclamatii.